Pazar, 27 Mayıs 2018
.
.
chevron_left chevron_right
Türkiye

Diyarbakır ve Kars'ta 4 terörist etkisiz hale getirildi

Diyarbakır Lice'de PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda, 3 terörist etkisiz hale getirildi. Kars'ın Kağızman ilçesinde de terör örgütüne yönelik operasyonda bir teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

2364 Toplam Gösterim
Diyarbakır ve Kars'ta 4 terörist etkisiz hale getirildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda, 3 teröristetkisiz hale getirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Lice ilçesinin güneyindeki Dibek köyü sınırları içerisinde Oymaklı Tepe kuzeyindeki kayalık ve ağaçlık alanda faaliyet yürüten PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla dün saat 14.00'te Hava Kuvvetleri Komutanlığı desteğiyle düzenlenen operasyonun aynı gün saat 22.00'de başarıyla tamamlandığı belirtildi.

Operasyonda, Hava Kuvvetlerince icra edilen yakın hava desteği sonucu, Oymaklı Tepe'nin 400 metre kuzeyindeki kayalık ve ağaçlık alanda 3 teröristin ölü olarak etkisiz hale getirildiği aktarılan açıklamada, 3 AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği, 6 şarjör, 182 fişek, 3 el bombası, el telsizi, 2 dürbün ve şemsiyenin ele geçirildiği bildirildi.

Ele geçirilen silah ve mühimmatların Lice Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bilgisi dahilinde muhafaza altına alındığı kaydedilen açıklamada, teröristle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edileceği vurgulandı.

Kars'ta bir terörist etkisiz hale getirildi

Kars'ın Kağızman ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda bir teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Kars Valisi Rahmi Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kağızman ilçesi kırsalındaki Çemçe-Madur bölgesinde bir grup PKK'lı teröristin tespit edildiğini söyledi. 

Doğan, bölgede düzenlenen hava destekli operasyonda bir teröristin etkisiz hale getirildiğini kaydetti.

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE