10:26:3822 Ekim, 2021
İstanbul 17 Açık
22 Eylül 2021 09:09

İstanbul'da FETÖ'nün finans ayağına darbe: 8 kişi gözaltında

FETÖ'nün finans merkezi olduğu öne sürülen Kaynak Holding'in yöneticilerinin kurduğu belirtilen güvenlik şirketine yönelik düzenlenen operasyonda 8 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'da FETÖ'nün finans ayağına darbe: 8 kişi gözaltında

HDP'li Ahmet Türk'ten Kılıçdaroğlu'na "Ne yapacağını açıkla" çağrısı 

Siyasette 'muhatap' tartışması devam ediyor. HDP'den son açıklamayı Ahmet Türk yaptı. Kılıçdaroğlu'na "Ne yapacağını açıkla" çağrısı yapan Türk, "Yan cebime koy mantığı hiçbir sorunu çözmez" dedi.

Millet İttifakı'nda CHP ve HDP'den karşılıklı açıklamalar gelmeye devam ediyor. 

İlk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kürt sorununu çözmek için meşru organın HDP olduğunu" söylemişti. Kılıçdaroğlu'nun sözlerine HDP'den ilk tepkiyi Van Milletvekili Sezai Temelli verdi. Temelli, "Çözümün adresi ve asıl muhatabın İmralı olduğunu" belirtti. 

DEMİRTAŞ'TAN KILIÇDAROĞLU'NA CAN SİMİDİ

HDP yönetimi, Temelli'nin sözleriyle ilgili iki gün boyunca açıklama yapmadı. Ardından, partinin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş sosyal medya hesabından tartışmaya katıldı. Demirtaş, Kılıçdaroğlu'nun çağrısına karşılık vererek, "HDP'nin irade sahibi bir aktör ve muhatap olduğunu; çözümün TBMM'de çözülmesi gerektiğini" kaydetti. 

"YAN CEBİME KOY MANTIĞI ÇÖZMEZ"

Son açıklama, partinin önde gelen ismi Ahmet Türk'ten geldi. CHP'ye seslenen Türk, yerel seçimlerde yaptıkları desteği hatırlattı ve ana muhalefet partisinin proje açıklamasını istedi. Bianet'e konuşan Türk, şunları söyledi: 

"Biz yerel seçimlerde destekledik, 10-11 ilde bizim desteğimiz olmasaydı seçimi alamazlardı. Ancak ana muhalefet partisi gelecekle ilgili projelerini daha açık ve net ortaya koymalı, Kürtlerin beklentisi de budur, yarın için ne yapacak. Yan cebime koy mantığı hiçbir sorunu çözmez."