04:35:5223 Haziran, 2024
Ä°stanbul 27 Açık
08 Mart 2024 09:57

KESİMOĞLU NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR: KIRKLARELİ’DE ŞİMDİ DE BELEDİYE MÜLKLERİ SATIŞTA

CHP’li belediyelerde her gün yeni bir skandal ortaya çıkarken şimdi de CHP’li Kırklareli Belediyesi’nde yerel seçimler öncesi yangından mal kaçırırcasına belediyeye ait mülklerin satışı için ihaleye çıkıldığı ortaya çıktı.

KESİMOĞLU NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR: KIRKLARELİ’DE ŞİMDİ DE BELEDİYE MÜLKLERİ SATIŞTA

Gün geçmiyor ki CHP ve CHP’li belediyelerin içerisinde yeni skandallar patlak vermesin.

 

Sık sık yolsuzluk, usulsüzlük ve rüşvet haberleriyle gündeme gelen CHP’li belediyelere bir yenisi daha eklendi.

 

Kırklareli Belediyesi’nde yerel seçimler öncesi belediyeye ait bazı mülklerin satışları için ihale açıldığı ortaya çıktı.


Mülkiyeti CHP’li Kırklareli Belediyesi’ne ait olan Merkez ilçesi Camikebir Mahallesi Kemiklik Mevki 319 Ada 15 Parsel numaralı 12.005,63 metrekare arsa nitelikli taşınmazının satış ve satış işlemleri için Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve Belediye encümenine yetki verildiği, söz konusu arsanın 20 Mart 2024 tarihinde ihaleye çıkarılacağı öğrenildi.

 

Arsa satışı yetkisi için belediye meclisinde yapılan oylamada AK Parti ve MHP 9 red oyu verirken, CHP’nin 12 oyuyla yetkinin Kesimoğlu ve Belediye encümenine verildiği kayıtlar arasında.

Ayrıca yine mülkiyeti belediyeye ait olan, İnönü Caddesi’nde 272 Ada 229 Parsel numaralı bölgede bulunan dış kapı numarası 3-9, iç kapı numaraları 7, 8, 9, 10 olan dört işyerinin de ihale edileceği bilgiler arasında. Söz konusu dört asma katlı işyerinin ihalesi ise 18 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek.


Kesimoğlu ve ekibinin bahse konu mülkler için 2 buçuk ay önce yine ihaleye çıktığı fakat satışı gerçekleştiremedikleri için tekrar ihalaye çıkacakları öğrenildi.

 

KESİMOĞLU EMLAK

 

31 Mart yerel seçimlerine günler kala belediyeye ait mülklerin satışa çıkarılması ise büyük tepki çekti.

Adeta yangından mal kaçırır gibi söz konusu arsa ve işyerlerinin ihaleye çıkarılacak olması akıllarda soru işaretlerine de neden oldu.

 

Konuyla ilgili herhangi bir açıklama söz konusu olmadığı gibi Kesimoğlu ve ekibine tepki giderek büyüyor.

 

RÜŞVET, TEHDİT, ADAM KAYIRMA: KESİMOĞLU HAKKINDAKİ DİĞER İDDİALAR NELER?

 

Son dönemde adını sıklıkla olumsuz haberlerde gördüğümüz CHP’li Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun vukuatları ve hakkındaki iddialar bunlar sınırlı değil.

 

Geçtiğimiz günlerde gündemi sarsacak açıklamalarda bulunan Kırklareli’nin Bağımsız Adayı eski CHP’li Serdar Türker, ön seçim anketlerinde açık ara birinci çıkmasına rağmen aday gösterilmediğini ve bu nedenle bağımsız aday olduğunu belirtmiş, ardından kendisine CHP’li pek çok isim tarafından rüşvet ve tehdit yöneltildiğini ifade etmişti.


CHP Genel Özgür Özel ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından rüşvet teklif edildiğini, Kesimoğlu tarafından ise kendisi hakkında kirli bir propaganda yürütüldüğünü açıklayan Türker, yakınları ile tehdit edildiğini de sözlerine eklemişti.

 

Bu açıklamalar, Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun oğlu Nevzat Burak Kesimoğlu’nun Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanı olduğu İBB’de ‘Özel Kalem’ kadrosundan işe alındığını da akıllara yeniden getirdi.

 

Son olarak ise Kesimoğlu’nun ekibi sıklıkla Cumhur İttifakı Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut’un afişlerine ve pankartlarına zarar vermiş, yerine Kesimoğlu’nun afişlerini asmıştı.

 

Tüm bu olaylar bütününe baktığımızda CHP’li Kesimoğlu’nun hemen seçim öncesinde belediye mülklerini apar topar satmaya çalışması akıllarda çok fazla soru işaretine ve yanıtlanması gereken pek çok soruya neden oluyor.