08:23:0228 Eylül, 2021
İstanbul 19 Parçalı bulutlu
13 Temmuz 2021 02:06

Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye destek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kapatılması istemiyle hakkında dava açılan HDP'ye destek çıktı: "HDP'nin Türkiye partisi olma iddiası var. Biz bunu önemsiyoruz."

Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye destek

Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "HDP, Türkiye partisi olma iddiasında. Bu herkes için çok önemli. Gördüğüm kadarıyla HDP’nin Millet İttifakı içinde yer almak gibi bir gündemi yok. Belki de Türkiye İşçi Partisi’yle, EMEP’le ayrı bir birliktelik hedefleyecekler" dediğini aktardı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay, 'Kılıçdaroğlu ile sohbet' başlığıyla yayımlanan yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği görüşmeden detaylarını yazdı.

Balbay, CHP liderinin "HDP, Türkiye partisi olma iddiasında. Bu herkes için çok önemli. Gördüğüm kadarıyla HDP’nin Millet İttifakı içinde yer almak gibi bir gündemi yok. Belki de Türkiye İşçi Partisi’yle, EMEP’le ayrı bir birliktelik hedefleyecekler" dediğini aktardı.

Balbay'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Önümüzdeki seçimde CHP olarak Güneydoğu’dan da milletvekili çıkaracağız.

Millet İttifakı kendini korumak bir yana genişleyecek. İttifakta kalan kazanacak. Bunu herkes görüyor.

HDP, Türkiye partisi olma iddiasında. Bu herkes için çok önemli. Gördüğüm kadarıyla HDP’nin Millet İttifakı içinde yer almak gibi bir gündemi yok. Belki de Türkiye İşçi Partisi’yle, EMEP’le ayrı bir birliktelik hedefleyecekler.”